O mnie

Witaj w Eduspacji – moim kawałku Internetu. Miejscu pełnym inspiracji, które łączy nowoczesną edukację i technologię. Powstało ono z potrzeby serca, aby móc dzielić się z innymi nauczycielkami/nauczycielami tym, co dobre.

Poznajmy się bliżej 

Lubię, gdy w mojej klasie dużo się dzieje, uczniowie są aktywni i twórczy. Fascynuję się metodyką nauczania, neurodydaktyką i technologią w edukacji. Staram się wykorzystywać wiedzę z wszystkich tych dziedzin, składam ją w jedną całość i tworzę moją definicję nowoczesnej i efektywnej edukacji. 

Nazywam się Gabriela Pawlińska i od 8 lat zarażam swoich uczniów miłością do języka angielskiego, ucząc jak praktycznie wykorzystywać język do komunikacji. Od kilku lat współpracuję również z nauczycielami. Dzielę się swoją pasją i doświadczeniem z zespołem nauczycieli języków obcych, udzielając metodycznych konsultacji. Oprócz tego jestem Certyfikowaną Edukatorką Google i administratorką szkolnego konta Workspace, prowadzę szkolenia i pomagam wdrażać technologię w proces nauczania. Moim szczególnym obiektem zainteresowań są narzędzia Google. 

Prywatnie jestem żoną i mamą trzyletniego Bąbelka. Uwielbiam spędzać czas z rodziną, gotować zdrowe posiłki, planować, czytać książki, słuchać podcastów, oglądać seriale o zabarwieniu historycznym, śmiać się, łapać chwile i doceniać to co mam.

Skąd pomysł na bloga?

Edukacja od zawsze była bliska memu sercu. Przekazywanie wiedzy, możliwość dzielenia się nią, są dla mnie źródłem spełnienia i motorem do dalszych zawodowych działań. Zawsze zależało mi, aby moje pomysły wychodziły poza ściany mojej klasy.

Ten blog powstał, aby inspirować nie tylko nauczycieli w mojej szkole, ale wszystkich, którzy chcą uczyć nowocześnie i skutecznie. Dzielenie się moimi pomysłami w sieci było od dłuższego czasu moim marzeniem, które w końcu przekułam w rzeczywistość. Dopiero stawiam swoje pierwsze kroki ale wierzę, że już teraz mój blog będzie dla ciebie źródłem inspiracji. 

Edukacja z technologią w tle 

Eduspacja to przede wszystkim miejsce, gdzie dzielę się dobrymi praktykami, sprawdzonymi pomysłami oraz wskazówkami jak płynnie wdrożyć wybrane e-narzędzia na lekcji. Wszystko po to, aby wyjść poza szablonowe lekcje, dotrzeć do uczniów, wejść do ich świata i pokazać im, że nauka to coś fascynującego i przydatnego w codziennym życiu. 

Jestem przekonana, że technologia to tylko tło w procesie edukacji, narzędzie do realizacji wybranych celów edukacyjnych, co często akcentuję w swoich wpisach. Daje ona niesamowite możliwości indywidualizacji nauczania, współpracy, zdejmuje bariery komunikacji ze światem, automatyzuje czynności, które dotychczas zabierały dużo czasu, pozwala na dzielenie się efektami swojej pracy z szerszą publicznością, niż sam nauczyciel lub kolega z ławki. Uważam, że technologia w rękach dobrego i świadomego nauczyciela, jest potężnym narzędziem, które ma realny wpływ na uskutecznienie procesu uczenia się.

Wierzę, że znajdziesz coś dla siebie na moim blogu. Rozgość się i zaglądaj tu jak najczęściej:)