Polityka prywatności

Hej! Zwykle nie czytamy polityk prywatności, pewnie dlatego, że są napisane skomplikowanym językiem. Natomiast ja chciałam być pewna, że każdy kogo zainteresuje sposób gromadzenia danych przez eduspacja.pl jest przejrzysty i zrozumiały.

Aby wiedzieć więcej o was, swoich czytelnikach, korzystam z Google Analytics, które zbiera anonimowe informacje o użytkowaniu bloga (oraz zapisuje informacje w ciasteczkach – znanych także jako pliki cookie).

Do newslettera korzystam z MailChimp – jeśli się zapiszesz – twój adres email przechowywany będzie w bezpiecznym miejscu, a będę go wykorzystywać tylko do komunikacji związanej z zawartością bloga.

Formularz kontaktowy wykorzystuje reCAPTCHA v3 od Google, która podlega Polityce prywatności i Warunkom korzystania z usług – służy zapobieganiu wykorzystania go do wysyłania spamu, ten system wykorzystuje analizę zachowania użytkowników by odróżnić ich od robotów. Ponadto napisanie do mnie maila przez formularz oznacza zgodę na wykorzystanie go do napisania do siebie odpowiedzi (niby oczywiste, ale trzeba o tym napisać).

System komentarzy Disquss nie słynie z transparentnego komunikowania tego w jaki sposób śledzi i wykorzystuje dane – jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, polecam zerknąć na Disquss. Komentarze są zapisywane również na blogu – więc jeżeli chcesz otrzymać informacje o swoich komentarzach, zawsze też możesz do mnie napisać, aby je usunąć.

Ponadto, jeżeli nie czujesz się komfortowo z powyższymi informacjami, zachęcam do skorzystania z odpowiednich ustawień przeglądarki (czy nawet ad-blocka). Wszyscy chcemy czuć się bezpiecznie w sieci.